55. Відповідальність за правопорушення у сфері господарювання.
Стаття 216 ГК. Господарсько-правова відповідальність учасників господарських відносин
1. Учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
2.
3. Господарсько-правова відповідальність базується на принципах, згідно з якими:
потерпіла сторона має право на відшкодування збитків незалежно від того, чи є застереження про це в договорі; передбачена законом відповідальність виробника (продавця) за недоброякісність продукції застосовується також незалежно від того, чи є застереження про це в договорі;
сплата штрафних санкцій за порушення зобов’язання, а також відшкодування збитків не звільняють правопорушника без згоди другої сторони від виконання прийнятих зобов’язань у натурі;
у господарському договорі неприпустимі застереження щодо виключення або обмеження відповідальності виробника (продавця) продукції.
Стаття 218. Підстави господарсько-правової відповідальності
1. Підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
2. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов’язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Стаття 219. Межі господарсько-правової відповідальності. Зменшення розміру та звільнення від відповідальності
1. За невиконання або неналежне виконання господарських зобов’язань чи порушення правил здійснення господарської діяльності правопорушник відповідає належним йому на праві власності або закріпленим за ним на праві господарського відання чи оперативного управління майном, якщо інше не передбачено цим Кодексом та іншими законами.
2. Засновники суб’єкта господарювання не відповідають за зобов’язаннями цього суб’єкта, крім випадків, передбачених законом або установчими документами про створення даного суб’єкта.
3. Якщо правопорушенню сприяли неправомірні дії (бездіяльність) другої сторони зобов’язання, суд має право зменшити розмір відповідальності або звільнити відповідача від відповідальності.
4. Сторони зобов’язання можуть передбачити певні обставини, які через надзвичайний характер цих обставин є підставою для звільнення їх від господарської відповідальності у випадку порушення зобов’язання через дані обставини, а також порядок засвідчення факту виникнення таких обставин.
Еще по теме 55. Відповідальність за правопорушення у сфері господарювання.:
- Розділ V. Відповідальність за порушення у сфері господарювання
- 91. Матеріальна відповідальність за земельні правопорушення.
- 92. Дисциплінарна відповідальність за земельні правопорушення.
- § 5. Правопорушення і юридична відповідальність співробітника органів внутрішніх справ
- 1.2.1. Учасники відносин у сфері господарювання
- Стандартизація та сертифікація у сфері господарювання.
- § 1. Підстави виникнення майнових прав та майнових обов’язків у сфері господарювання. Цінні папери в господарській діяльності. Особливості корпоративних прав учасників суб’єктів господарювання
- 61.Комерційне посередництво у сфері господарювання.
- § 7. Державна регуляторна політика у сфері господарювання
- 62.Відшкодування збитків у сфері господарювання.
- § 4. Відшкодування збитків у сфері господарювання
- § 1. Конкуренція у сфері господарювання
- 4. Форми участі органів державної влади і місцевого самоврядування у сфері господарювання.
- § 3. Склад майна, що використовується у сфері господарювання
- 2.Основні напрями та форми участі держави у сфері господарювання.
- Реєстр об’єктів державної власності, що використовуються у сфері господарювання.
- § 4. Особливості правового статусу відокремлених підрозділів у сфері господарювання