15. Підприємство як суб'єкт господарського права.
Підприємництво в Україні здійснюється в будь-яких організаційних формах, передбачених законом, на вибір підприємця.
Порядок створення, державної реєстрації, діяльності, реорганізації та ліквідації суб’єктів підприємництва окремих організаційних форм визначається цим ГКта іншими законами.
Згідно з ч.
Підприємство при здійсненні своєї господарської діяльності має право з власної ініціативи приймати будь-які рішення, що не суперечать законодавству України.
Підприємство є товаровиробником, трудовий колектив якого на професійній основі (промисел) виробляє і реалізує свій товар з метою одержання прибутку.
Підприємство - це статутний суб'єкт господарювання. Статут підприємства як локальний акт господарського законодавства нормативно визначає цілі і предмет діяльності окремого підприємства, відхилятися від яких без зміни статуту підприємству заборонено. Статут також визначає межі спеціальної правоздатності підприємства як юридичної особи. Це один з найважливіших правових актів підприємства.
Підприємство має необхідне для суб'єкта господарювання майно - основні і оборотні кошти, інші цінності, якими воно володіє, користується і розпоряджається на певному правовому титулі (на праві власності, господарського відання чи оперативного управління). Це майно юридично відмежоване, як правило, від майна власника підприємства і закріплене за підприємством як суб'єктом права. Основні і обо ротні кошти знаходяться на самостійному балансі, гроші на поточному рахунку підприємства в банку.
Підприємство має печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.
Підприємство є самостійним суб'єктом права. З одного боку, закон визначає його компетенцію (права та обов'язки) як суб'єкта господарювання, з другого - зазначає, що підприємство є юридичною особою, яка не має у своєму складі інших юридичних осіб (ч. 4, 5 ст, 62 ГК) Цим підприємство суттєво відрізняється від об'єднань підприємств, до складу яких входять юридичні особи.
Еще по теме 15. Підприємство як суб'єкт господарського права.:
- 1. Поняття та ознаки суб’єкта господарського права. Види суб’єктів господарського права.
- 3. Господарські організації як суб’єкти господарського права. Види господарських організацій.
- 2. Індивідуальні підприємці як суб’єкти господарського права.
- 1.2.3. Відокремлені підрозділи господарських організацій — суб’єкти господарювання
- 28. Громадяни як суб’єкти адміністративного права.
- 8. Державоподібні утворення як суб’єкти міжнародного права.
- § 1. Поняття та види суб'єктів господарського права
- 14. Елементи цивільних процесуальних правовідносин (суб’єкти, об’єкти, зміст )
- 38.Іноземці як суб’єкти адміністративного права
- 13. Види суб'єктів господарського права.
- 97.Суб’єкт адміністративного проступку. Види спеціальних суб’єктів.
- 14.Індивідуальні підприємці як суб'єкти господарського права.
- 97. Провадження у зв’язку з винятковими обставинами: поняття, особливості, суб’єкти права оскарження, форма та зміст скарги.
- 98. Провадження у зв’язку з нововиявленими обставинами: поняття, особливості, суб’єкти права оскарження, форма та зміст заяви.
- Тема № 2: Поняття та види суб’єктів господарського права.
- 105. Суб’єкти ЗЕД