§ 4. Фіксація результатів відтворення обстановки та обставин події
Основним способом фіксації результатів відтворення обстановки та обставин події є протокол, який складається відповідно до вимог статей 84, 85, 195 КПК. За своєю структурою у протоколі виділяють три частини: вступну, описову і заключну.
В описовій частині протоколу відтворення обстановки та обставин події містяться такі відомості: точне місце проведення слідчої дії; метеорологічні, звукові та інші умови; обстановка (якщо її було реконструйовано, то зазначається, як і на підставі яких даних); розміщення учасників перед початком дослідів; зміст кожного досліду; одержані результати та ін. Тут також слід зазначати: звідки почався маршрут прямування до місця перевірки, як він проходив, які показання давав обвинувачений (підозрюваний чи свідок), які дії він виконував на місці події, які запитання ставилися особі, показання якої перевіряються, які вона давала відповіді, які сліди чи предмети були виявлені під час перевірки показань на місці.
У протоколі відтворення обстановки і обставин події містяться дані про заяви та зауваження учасників слідчої дії (якщо вони мали місце), про час початку і закінчення відтворення, про попередження учасників щодо нерозголошення даних слідства. Протокол складає особа, яка проводить слідчу дію, а підписують його всі особи, які брали участь у відтворенні обстановки та обставин події, поняті та слідчий.
Додатковими способами фіксації результатів відтворення обстановки і обставин події є складання планів і схем, використання фото-, кіно-, відеозйомки, звукозапису. Метою такої фіксації є наочне відображення обстановки і обставин відтворюваної події. Так, плани і схеми дають змогу відобразити розташування ділянок місцевості й приміщень, розміщення всіх предметів і учасників слідчої дії. На планах і схемах бажано намітити маршрут руху із зазначенням його початку та закінчення, проміжні зупинки, місця проведення дослідів тощо.
Фотозйомку доцільно застосовувати для фіксації взаємного розташування учасників відтворення обстановки і обставин події, важливих елементів дослідів або пересування учасників перевірки показань на місці, їх результатів. Окремі моменти під час слідчої дії фотографуються за правилами судово-оперативної зйомки.
Відеозйомка має певні переваги у порівнянні з фотографуванням. Вона дає змогу зафіксувати всі дії обвинуваченого (чи свідка) в динаміці, послідовність цих дій, ініціативу обвинуваченого у показі та розповіді під час відтворення обстановки і обставин події.
Еще по теме § 4. Фіксація результатів відтворення обстановки та обставин події:
- § 4. Відтворення обстановки і обставин події
- Відтворення обстановки та обставин події (ст. 194 КПК).
- Відтворення обстановки і обставин події (слідчий експеримент)
- Глава 20. ВІДТВОРЕННЯ ОБСТАНОВКИ І ОБСТАВИН ПОДІЇ (СЛІДЧИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ ТА ПЕРЕВІРКА ПОКАЗАНЬ НА МІСЦІ)
- § 6. Фіксація результатів огляду місця події
- § 10. Фіксація результатів допиту
- § 4. Фіксація результатів пред’явлення для впізнання
- § 4. Відтворенняобстановки іобставин події
- § 1. Психологіяогляду місця події
- § 1. Психологіяогляду місця події
- § 5. Виявлення, фіксація і вилучення слідів рук. Сутність дактилоскопічної експертизи
- § 6. Фікція результатів обшуку та виїмки
- § 2. Підготовка до огляду місця події
- § 4. Тактика огляду місця події
- § 3. Виявлення та фіксація слідів пам`яті
- 8.Відображення в обліку результатів переоцінки основних засобів.