Способи забезпечення виконання зобов’язань
Зобов’язання є правовідносинами, тому вони охороняються засобами примусового хар-ру. Виконання зобов’язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Неустойкою є грошова сума або інше майно, які боржник зобов’язаний передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання.
Порука – це односторонній, консенсуальний договір, за яким третя особа бере на себе повну або часткову відповідальність за невиконання або неналежне виконання боржником його зобов’язання перед кредитором. За договором поруки поручитель поручається перед кредитором іншої особи за належне виконання нею свого обов’язку. До поручителя, який виконав зобов’язання, переходять усі права кредитора у цьому зобов’язанні, у тому числі й ті, що забезпечували його виконання. Боржник, який виконав забеспечене порукою зобов’язання, має негайно повідомити про це поручителя.
Гарантія являє собою зобов’язання, за яким одна організація (гарант) зобов’язується нести майнову відповідальність перед кредитором за належне виконання зобов’язання боржником.
Під заставою розуміється як безпосередня передача, так і інше виділення боржником певного свого майна кредитору для забезпечення таким чином взятих зобов’язань, гарантування можливості задоволення кредитором своєї вимоги за рахунок цього майна, переважно перед іншими кредиторами. Предметом застави може бути будь-яке майно, відчужене заставодавцем і на яке може бути звернене стягнення. Існують 2 види застав: іпотека – застава нерухомого майна, що залишається у володінні заставодавця; заклад – застава рухомого майна, що передається у володіння заставодержателя (3 особи).
Особливість притримання як виду забезпечення виконання зобов’язання, полягає у тому, що кредитору надане право утримувати річ боржника до виконання останнім зобов’язання.
32.
Еще по теме Способи забезпечення виконання зобов’язань:
- 3.1. Забезпечення виконання господарських зобов’язань
- Забезпечення виконання господарських зобов’язань
- 8. Поняття видів забезпечення виконання зобов’язань.
- § 2. Забезпечення виконання господарських зобов’язань
- № 76. Поняття забезпечення виконання зобов’язань.
- § 3. Виконання і припинення господарських зобов’язань
- 43. Виконання і припинення господарських зобов’язань
- № 80. Невиконання та неналежне виконання зобов’язань.
- № 7. Поняття та принципи належного виконання зобов’язань.
- Місце виконання господарського зобов’язання
- Місце виконання господарського зобов’язання
- Виконання грошових зобов’язань
- Виконання грошових зобов’язань
- Виконання часткових і солідарних зобов’язань
- Виконання часткових і солідарних зобов’язань
- №98. Види забезпечення виконання зобов'язань.
- Загальногосподарські (публічні) гарантії виконання зобов’язань
- Припинення господарського зобов’язання виконанням або зарахуванням