Право власності, зміст та форми
Власність і право власності тісно пов'язані між собою, але це різні категорії. Власність – це відношення особи до належної її речі, як до своєї, яке виражається у володінні, користуванні і розпорядженні нею, а також в усуненні втручання всіх третіх осіб в ту сферу гос-го панування, на яку поширюється влада власника
Право власність – це сукупність правових норм, що регулюють і закріплюють суспільні відносини, які виникають у зв’язку з привласненням мат.бляг громадян, юр.особами і державою, які надають нзваним суб’єктам рівні права і обов’язки щодо володіння, користування і розпорядження майном.
Виділяють право власності в об'єктивному і суб'єктивному розумінні. Право власності в об'єктивному розумінні - це сукуп- ність норм, які врегульовують відносини права власності в суспільстві. Зміст права власності в суб'єктuвному розумінні становлять його правомочності - право володіння, користування і розпорядження.
Право володіння означає юр.забезпечену можливість власника мати майно у своєму віданні, у сфері свого фактичного гос-го впливу.
Право користування - це юр.закріплена можливість гос-го використання майна та вилучення з нього корисних властивостей власником чи уповноваженими ним особами.
Право розпорядження - це юр.закріплена можливість власника самостійно вирішувати долю майна шляхом його відчуження іншим особам, зміни його стану та призначення.
Особливим видом права власності є право довірчої власності, яке виникає внаслідок закону або договору управління майном.
Суб'єктивне право власності має абсолютний характер. Це означає, шо власникові протистоїть необмежена і безпосередньо не визначена кількість осіб, яким забороняється порушувати таке суб'єктивне право та створювати перешкоди для його здійснення.
Форми власності:
приватна власність – це власність фіз.осіб, громадян, іноземних громадян, громадян без громадянства;
юр.особи, певного колективу людей;
держ.власність: комунальна власність (власність адміністративно-територіальних одиниць); власність укр.народу.
20.
Еще по теме Право власності, зміст та форми:
- Поняття та форми власності в економіці України. Право власності.
- № 38. Форми власності та їх класифікація законодавством України.
- § 3. Право власності та похідні права(право господарського відання,право оперативного управління,право оперативного використання майна)у сфері господарювання
- Поняття та зміст права власності
- § 2. Форми та зміст аудиторських послуг. Види аудиту
- № 50. Право спільної власності.
- № 123. Право колективної власності.
- 4. Право приватної власності.
- 33. Корисливі злочини проти власності, поєднані з вилученням чужого майна з володіння власника (ст.185-191). Форми здійснення цих злочинів.
- 18. Право спільної власності на землю.
- 3. Право колективної власності.
- Тема 4Речові права в господарсько-правових відносинах. Право інтелектуальної власності
- 16. Право державної власності на землю.
- № 109. Право державної власності.
- № 71. Право приватної власності громадян.
- 15. Право комунальної власності на землю.
- 2. Право державної власності.
- № 127. Право виключної власності народу України.
- 14. Право приватної власності на землю.