30. Відповідальність постачальника (П.) за порушення умов договору поставки.

(ст.265-271 ГК) За договором поставки одна сторона - П. зобов'язується поставити у зумовлені строки другій стороні - покупцеві товар, а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар і сплатити за нього певну грошову суму.

У разі поставки товарів більш низької якості, ніж вимагається стандартом, тех. умовами чи зразком, покупець має право відмовитися від прийняття і оплати товарів, а якщо товари уже оплачені покупцем, - вимагати повернення сплаченої суми. Якщо недоліки поставлених товарів можуть бути усунені без повернення їх П., покупець має право вимагати від П. усунення недоліків у місцезнаходженні товарів або усунути їх своїми засобами за рахунок П.. У разі якщо покупець відмовився від прийняття неякісних товарів, П. зобов'язаний розпорядитися товарами у 10-денний строк, а щодо товарів, які швидко псуються, - протягом 24 годин з моменту одержання повідомлення. Якщо П. (виробник) у зазначений строк не розпорядиться товарами, покупець має право реалізувати їх на місці або повернути виробникові. П. зобов'язаний за свій рахунок усунути дефекти виробу, виявлені протягом гарант. строку, або замінити товари, якщо не доведе, що дефекти виникли внаслідок порушення покупцем правил експлуатації або зберігання виробу. У разі усунення дефектів у виробі, на який встановлено гарант. строк експлуатації, цей строк продовжується на час, протягом якого він не використовувався через дефект, а при заміні виробу гарант. строк обчислюється заново від дня заміни. У разі поставки товарів неналежної якості покупець має право стягнути з виготовлювача (П.) штраф у розмірі, передбаченому ст. 231 ГК, якщо інший розмір не передбачено законом або договором.
У разі поставки некомплектних виробів П. зобов'язаний на вимогу покупця доукомплектувати їх у 20-денний строк або замінити комплектними виробами у той же строк, якщо сторонами не погоджено ін. строк. Надалі до укомплектування виробу або його заміни покупець має право відмовитися від його оплати, а якщо товар уже оплачений, вимагати в установленому порядку повернення сплачених сум. У разі якщо П. у встановлений строк не укомплектує виріб або не замінить його комплектним, покупець має право відмовитися від товару. Прийняття покупцем некомплектних виробів не звільняє П. від відповідальності. Ст.231 ГК: Якщо порушено зобов'язання, в якому хоча б одна сторона є суб'єктом господарювання, що належить до держсектора економіки, або порушення пов'язане з виконанням держконтракту, або виконання зобов'язання фінансується за рахунок Держбюджету чи за рахунок держкредиту, штрафні санкції застосовуються, якщо інше не передбачено законом (договором), у таких розмірах: за порушення умов зобов'язання щодо якості (комплектності) товарів (робіт, послуг) стягується штраф у розмірі 20% вартості неякісних (некомплектних) товарів (робіт, послуг); за порушення строків виконання зобов'язання стягується пеня у розмірі 0,1% вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад 30 днів додатково стягується штраф у розмірі 7% вказаної вартості. Розмір штрафних санкцій, що застосовуються у внутрішньогосподарських відносинах визначається відповідним суб'єктом господарювання.
<< | >>
Источник: ОНЮА. Шпагралка по цивільному праву України2011. 2011

Еще по теме 30. Відповідальність постачальника (П.) за порушення умов договору поставки.:

  1. 44. Майнова відповідальність сторін за порушення умов договору (Д.) підряду.
  2. § 4. Відповідальність за порушення договору перевезення вантажу
  3. §4. Відповідальність за порушення підрядних відносин у капітальному будівництві
  4. 51. Відповідальність за порушення житлового законодавства.
  5. 89. Адміністративна відповідальність за порушення земельного законодавства.
  6. 88. Кримінальна відповідальність за порушення земельного законодавства.
  7. Види змін умов труд.договору
  8. 51 .Відповідальність за порушення законодавства про рекламу.
  9. Юридична відповідальність за порушення лісового законодавства
  10. 3. Відповідальність за порушення законодавства про охорону тваринного світу
  11. 7. Відповідальність за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
  12. Волкобой И.. Реферат на тему: Юридична відповідальність за порушення лісового законодавства, 2009
  13. 34.Відповідальність за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
  14. Розділ V. Відповідальність за порушення у сфері господарювання
  15. § 1. Договор поставки товаров
  16. 29. Поняття, загальна характеристика та значення договору поставки.
- Авторское право - Адвокатура России - Адвокатура Украины - Административное право России и зарубежных стран - Административное право Украины - Административный процесс - Арбитражный процесс - Бюджетная система - Вексельное право - Гражданский процесс - Гражданское право - Гражданское право России - Договорное право - Жилищное право - Земельное право - Исполнительное производство - Конкурсное право - Конституционное право - Корпоративное право - Криминалистика - Криминология - Лесное право - Международное право (шпаргалки) - Международное публичное право - Международное частное право - Нотариат - Оперативно-розыскная деятельность - Правовая охрана животного мира (контрольные) - Правоведение - Правоохранительные органы - Предпринимательское право - Прокурорский надзор в России - Прокурорский надзор в Украине - Семейное право - Судебная бухгалтерия Украины - Судебная психиатрия - Судебная экспертиза - Теория государства и права - Транспортное право - Трудовое право - Уголовно-исполнительное право - Уголовное право России - Уголовное право Украины - Уголовный процесс - Финансовое право - Хозяйственное право Украины - Экологическое право (курсовые) - Экологическое право (лекции) - Экономические преступления - Юридические лица -