34. Сторони договору (Д.) майнового найму, їх права та обов’язки.

(гл.58 ст.759-786) Сторонами Д. є наймодавець (орендодавець) та наймач (орендар). Наймодавцем може бути власник речі або особа, якій належать майнові права, а також особа, уповноважена на укладення Д.

найму. До особи наймача законодавець не передбачає обмежень. Наймодавець зобов'язаний: передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений Д. (якщо наймодавець не передає наймачеві майно, то наймач має право за своїм вибором: вимагати передання майна і відшкодування збитків, завданих затримкою; відмовитися від Д. і вимагати відшкодування завданих йому збитків); передати річ у комплекті та у стані, що відповідають умовам Д. та її призначенню; попередити наймача про особливі властивості та недоліки речі, які йому відомі та які можуть бути небезпечними для життя, здоров'я, майна наймача (ін. осіб) або призвести до пошкодження самої речі (у разі завдання шкоди внаслідок особливих властивостей або недоліків речі, про наявність яких наймача не було попереджено наймодавцем і про які він не знав і не міг знати, шкоду відшкодовує наймодавець); повідомити наймача про всі права третіх осіб на річ, що передається у найм (якщо наймодавець не повідомив про всі права третіх осіб на річ, то наймач має право вимагати зменшення розміру плати за користування річчю або розірвання Д. та відшкодування збитків); провести капремонт речі, переданої у найм, за свій рахунок, якщо інше не встановлено Д. або законом (якщо наймодавець не провів капремонту речі, що перешкоджає її використанню, то наймач має право: відремонтувати річ, зарахувавши вартість ремонту в рахунок плати за користування річчю, або вимагати відшкодування вартості ремонту; вимагати розірвання Д.
та відшкодування збитків). Наймач зобов'язаний: у присутності наймодавця перевірити справність речі; користуватися річчю відповідно до її призначення та умов Д. та не має права самочинно змінювати стан речі, яку передано йому в користування, інакше наймодавець має право вимагати розірвання Д. та відшкодування збитків; справляти плату за користування річчю (якщо наймач не вносить плату протягом 3 міс. підряд, то наймодавець має право вимагати повернення речі); усунути погіршення речі, які сталися з його вини, або відшкодувати збиткі; відшкодувати шкоду, завдану третім особам, у зв'язку з користуванням річчю. Наймач має право: вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася; здійснювати страхування речі; проводить за свій рахунок поточний ремонт речі; передати річ у користування ін. особі за згодою наймодавця, якщо ін. не встановлено Д. або законом; власності на плоди, доходи, одержані ним у результаті користування річчю; поліпшити річ за згодою наймодавця (Якщо поліпшення можна відокремити від речі без її пошкодження, наймач має право на їх вилучення. А якщо не можна, то має право на відшкодування вартості витрат.); Наймач має переважне право перед ін. особами на укладення Д. найму на новий строк і на придбання речі.
<< | >>
Источник: ОНЮА. Шпагралка по цивільному праву України2011. 2011

Еще по теме 34. Сторони договору (Д.) майнового найму, їх права та обов’язки.:

  1. 31. Обов’язки наймодавця за договором найму житлового приміщення в будинках державного та комунального житлового фонду.
  2. 33. Поняття та різновиди договору (Д.) майнового найму (оренди).
  3. 37. Припинення договору майнового найму (оренди).
  4. 48. Права та обов’язки сторін за договором (Д.) будівельного підряду (б/п).
  5. 74. Сторони авторського договору, їх права та обов'язки.
  6. 42. Суттєві умови договору (Д.) підряду. Права та обов’язки сторін за договором підряду.
  7. 39. Поняття, зміст, суттєві умови, права та обов’язки сторін договору лізингу (Л.). Різновиди лізингу.
  8. 36. Піднайом та суборенда. Права, обов’язки та відповідальність сторін.
  9. 36. Права і обов’язки наймача службового житлового приміщення.
  10. 3. Екологічні права і обов’язки громадян
  11. Особисті та майнові права і обов’язки подружжя.
  12. 27. Права та обов’язки адвоката.
  13. 3.3. Права та обов’язки учасників господарського товариства
- Авторское право - Адвокатура России - Адвокатура Украины - Административное право России и зарубежных стран - Административное право Украины - Административный процесс - Арбитражный процесс - Бюджетная система - Вексельное право - Гражданский процесс - Гражданское право - Гражданское право России - Договорное право - Жилищное право - Земельное право - Исполнительное производство - Конкурсное право - Конституционное право - Корпоративное право - Криминалистика - Криминология - Лесное право - Международное право (шпаргалки) - Международное публичное право - Международное частное право - Нотариат - Оперативно-розыскная деятельность - Правовая охрана животного мира (контрольные) - Правоведение - Правоохранительные органы - Предпринимательское право - Прокурорский надзор в России - Прокурорский надзор в Украине - Семейное право - Судебная бухгалтерия Украины - Судебная психиатрия - Судебная экспертиза - Теория государства и права - Транспортное право - Трудовое право - Уголовно-исполнительное право - Уголовное право России - Уголовное право Украины - Уголовный процесс - Финансовое право - Хозяйственное право Украины - Экологическое право (курсовые) - Экологическое право (лекции) - Экономические преступления - Юридические лица -