Питання про вчинення контрабанди при несенні прикордонної служби
має розглядатися з позицій специфіки характеру об’єкту посягання (родовий – порядок проходження воєнної служби; безпосередній – порядок несення прикордонної служби) та наявності спеціального суб’єкту (військовослужбовець).
Об’єктивна сторона злочину складається з порушення діючого порядку та нормативно-правових актів по охороні державного корону, та поряд з іншими діями може виражатися у пропуску через кордон контрабанди. В ч. 2 вказаної статті введено ознаку настання тяжких наслідків. В якості таких можливо визнати шкоду від пропуску через кордон контрабанди. Обов’язковою ознакою складу злочину має бути причинний зв’язок між порушенням правил та настанням наслідків [172, с. 97].
Розглядаючи злочин, передбачений ст. 305 КК України контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а саме: його суб’єктивну та об’єктивну сторони, неможливо не відзначити високий ступінь “спорідненості” із злочином, передбаченим ст. 201 КК України. Слід зазначити, що способи незаконного переміщення предметів як у ст. 201 КК України, так і у ст. 305 КК України повністю ідентичні – це переміщення поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
Отже, норми про злочини, передбачені ст.ст. 201, 268 та 305 КК України співвідносяться залежно від предмета злочину, його розміру та інших факторів як спеціальна та загальна норми, а при їх конкуренції приорітет віддається спеціальній нормі КК України [120, с. 485].
Еще по теме Питання про вчинення контрабанди при несенні прикордонної служби:
- 2.3. Основні напрямки вдосконалення законодавства про кримінальну відповідальності за контрабанду
- § 4. Профілактичні дії слідчого при розслідуванні контрабанди
- При вивезенні предметів контрабанди з території країни поза митним контролем,
- Питання про предмет регулювання цивільного процесуального права
- Направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
- 4. НАПРАВЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ ДО СУДУ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ОБВИНУВАЧЕНОГО ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ: ПІДСТАВИ І ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК
- ПИТАНИЕ. ЗАВИСИМОСТЬ КАЧЕСТВА ПИЩИ ОТ СРЕДЫ ОБИТАНИЯ И СПОСОБОВ ХРАНЕНИЯ ПРОДУКТОВ ПИТАНИЯ
- ЛЕКЦІЯ 12 ЗАКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ. НАПРАВЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ ДО СУДУ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ОСОБИ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
- 60. Нагляд прокурора за додержанням законів при прийманні, реєстрації та вирішенні заяв і повідомлень про злочини.
- ОСОБЕННОСТИ НЕСЕНИЯ СЛУЖБЫ ПРИ ЧРЕЗВЫЧАЙНЫХ СИТУАЦИЯХ