Криміналістика, логіка та етика
Криміналістика широко і творчо запозичує положення формальної та діалектичної логіки, особливо такі прийоми мислення як аналіз і синтез, індукцію і дедукцію, гіпотезу і аналогію, узагальнення і абстрагування тощо.
Глибоке проникнення психології та логіки в криміналістику стало передумовою для розробки програм розслідування конкретних видів злочинів, створення автоматизованих систем пошуку інформації і забезпечення інформацією процесу прийняття процесуальних рішень слідчим та судом. Так звані експертні системи підтримки прийняття рішень автоматизують працю слідчого для класифікації зібраних доказів, дозволяють автоматично групувати їх і будувати зіставлювані ряди кількісних показників їх взаємозв'язків.
Розробка тактичних прийомів неможлива без урахування етичних правил спілкування і поведінки в суспільстві. Тактичні прийоми роботи з об'єктами живої та неживої природи розрізняються за етичними особливостями. Те, що можна використати для дослідження неорганічного об'єкта, треба простежити через принципи етики, щоб використати для дослідження об'єкта живої природи, особливо людини.
Крім того, криміналістика пов'язана з наукою організації праці, оскільки діяльність слідчого, судді, прокурора підпорядковується загальним закономірностям НОП, її машинізації та автоматизації, вона широко використовується для планування навантажень, планування розслідувань конкретних справ. Останнім часом на основі принципів НОП в слідчу практику впроваджено мережеве планування.
Еще по теме Криміналістика, логіка та етика:
- §4. Судова етика в діяльності прокурора й адвоката
- §4. Судова етика в діяльності прокурора й адвоката
- Розділ ІІ. МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ НАУКИ КРИМІНАЛІСТИКИ (Учення про методи криміналістики)
- § 3. Зв'язок криміналістики з іншими науками
- § 2. Класифікація методів криміналістики та їх види
- Криміналістика та судова медицина
- § 2. Природа криміналістики
- Система криміналістики
- Завдання криміналістики
- § 2. Сучасний стан криміналістики в Україні
- § 1. Криміналістика – юридична наука
- § 1. Предмет, система і завдання криміналістики
- § 4. Система криміналістики
- § 4. Місце криміналістики у системі правових наук